Екзема - це гостре або хронічне запалення шкіри, що має алергічну природу і характеризується різноманітними висипами, печінням, свербінням, і схильністю до рецидивів.
Виникнення екземи провокують зовнішні (хімічні, термічні або механічні) та внутрішні (захворювання внутрішніх органів і систем) фактори. Залежно від причини, локалізації і характеру шкірних проявів, розрізняють кілька форм екземи - справжню, мікробну екзему, себорейну екзему, дисгідротичну, професійну, варикозну і дитячу екземи.
Як в при ряді інших шкірних захворювань, основною причиною служить зниження імунітету людини, однак екзему все ж прийнято вважати поліетіологічним захворюванням, оскільки викликати її можуть як збої нервової системи, так і проблеми шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи та інфекційно-алергічні чинники.
Проявляється екзема , як правило, гостро. На шкірі з'являються висипання у вигляді групи найдрібніших серопапул або бульбашок - мікровезикул, які швидко розкриваються, не встигнувши міцно оформитися. На місці швидко лопнувших серопапул і везикул оголюються точкові ерозії, так звані серозні колодязі, з глибини яких виділяється серозний ексудат, утворюючи рясно мокнучу поверхню. Поступово серозна рідина підсихає, утворюючи сірувато-жовті кірки, під якими відбувається епітелізація. Таким чином, у перебігу екземи чітко виокремлюються стадії - еритематозна, папуловезікулезна, мокнутща і коркова. Внаслідок хвилеподібного розвитку процесу, всі первинні елементи - еритема, серопапули і везикули - виступають одночасно, створюючи один із найбільш характерних ознак екземи - еволюційний поліморфізм.
Саме по собі захворювання носить дуже важку форму перебігу для пацієнта. Постійний свербіж, дискомфорт і, місцями, больові відчуття не покидають людини практично на протязі всього захворювання. Дуже часто хворий починає страждати невротичними розладами, що призводить до порушення сну і навіть безсоння. Гострий процес поступово переходить у хронічний перебіг, який може тривати роками.
Тому важливо своєчасно звернутися до спеціаліста - дерматолог у, який підбере пацієнтові ефективне лікування та проведе низку лікувальних процедур для якнайшвидшого полегшення стану хворого. Самолікування у даному випадку може сильно погіршити перебіг хвороби і привести до її хронічного перебігу. Тим, хто страждає на екзему, не рекомендують носити синтетичну, фланелеву або вовняну білизну. Хворі на екзему повинні перебувати на диспансерному обліку з періодичною явкою до дерматолога. Слід також враховувати, що занадто тривале застосування зовнішніх кортикостероїдних гормонів, що використовуються для лікування екземи, може викликати серйозні побічні ефекти: атрофію шкіри, стриї, розвиток грибкових і бактеріальних інфекцій, алергії і навіть глаукому. Тому хворим на екзему потрібно регулярно відвідувати дерматолога під час лікування і не можна самостійно подовжувати рекомендований курс лікування.
У нашій клініці ми запропонуємо найпрогресивніші методи лікування і досвід кращих фахівців в області дерматовенерології. Ми працюємо, щоб ви були здорові.