Ендоскопія – це метод медичної візуалізації змін усередині тіла та обстеження внутрішніх органів травної системи, дихальних шляхів, лор-органів, сечовивідної системи та інших, навіть найважчих, областей організму.
За допомогою ендоскопа можливо діагностувати різні захворювання та стани, а також, у разі потреби, зробити медичні маніпуляції, такі як: видалення поліпів, біопсія тканин та зупинка кровотечі.
Дослідження проводиться за допомогою високотехнологічного оптичного ендоскопа – гнучкої трубки із вбудованою камерою та освітлювальним приладом, яку вводять через природні отвори або з мінімально інвазійними хірургічними втручанням.
Завдяки чудовій якості зображення та високій роздільній здатності апарату OlympusExera II з NBI-режимом, яким оснащений медичний центр «Оксфорд Медікал», лікарі можуть виявляти захворювання на ранніх стадіях, що сприяє більш успішному лікуванню та підвищує шанси на одужання.
Фіброколоноскопія та фіброгастродуоденоскопія є двома різними процедурами ендоскопічного дослідження.
ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОЛОНОСКОПІЇ ТА ГАСТРОСКОПІЇ
Обидві процедури використовуються для діагностики та оцінки стану гастроінтестинальної системи за допомогою ендоскопу.
В обох випадках перед процедурою потрібна підготовка.
Відмінності процедур ендоскопії:
Колоноскопія спрямована на дослідження товстого кишечника та прямої кишки, тоді як гастроскопія зосереджена на дослідженні верхньої частини травної системи, включаючи стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку.
Шляхи введення
Колоноскоп вводиться через задній прохід та пересувається всередину кишечника. Гастроскоп вводиться через рот у стравохід до шлунку та ДПК.
Підготовка пацієнта
Підготовка до колоноскопії включає повне очищення кишечника, а підготовка до гастроскопії потребує голодування кілька годин перед процедурою.
Процедурні відмінності
Під час колоноскопії лікар може брати зразки тканин для біопсії або видаляти поліпи.
У гастроскопії лікар може брати зразки тканин для біопсії, оцінити стан слизової оболонки і виконати такі маніпуляції, як видалення поліпів, зупинка кровотечі.
Відмінності у симптомах, які можуть бути пов'язані з направленням на колоноскопію чи гастроскопію.
Симптоми, пов'язані з направленням на колоноскопію:
- зміни у роботі кишечника: постійні зміни у стільці, такі як поява крові у калі, незрозуміла втрата ваги, запори чи діарея, сімейний анамнез раку товстого кишечника;
- незрозумілі болі або дискомфорт у ділянці живота.
Симптоми, пов'язані з направленням на гастроскопію:
- гастроезофагеальний рефлюкс (GERD): хронічна печія, часті блювотні позиви, кислий присмак у роті або інших симптомів GERD;
- дисфагія: труднощі при ковтанні або відчуття застрягання їжі в стравоході;
- незрозуміла втрата ваги.
Але є симптоми, і стан при яких обов'язкове призначення як ФКС і ФГДС.
Це насамперед обстеження пацієнтів із анемією (зі зниженим рівнем гемоглобіну, еритроцитів) чи прихованим дефіцитом заліза.
Протипоказання для колоноскопії та гастроскопії можуть включати:
- абсолютні протипоказання: декомпенсована серцева недостатність СН ІІ-Б – ІІІ, гостра респіраторна недостатність, нестабільний стан пацієнта або серйозні кровотечі;
- відносні протипоказання: високий ризик кровотечі, погана коагуляція, перитоніт, тонка структура стінок кишечнику або стравоходу, аневризму аорти та неконтрольовані порушення згортання крові.
Важливо розуміти, що протипоказання можуть відрізнятися залежно від кожного конкретного випадку. Рішення про проведення колоноскопії чи гастроскопії має бути прийняте лікарем на основі балансу між користю та ризиком для кожного пацієнта
Методика ендоскопічного дослідження забезпечує більш комфортне та менш травматичне втручання, скорочуючи ризик ускладнень. Все це робить ендоскопію однією з найбільш затребуваних та шанованих методик у сучасній медицині.
Записатися на ендоскопію можна за допомогою форм зворотного зв'язку на сайті або за телефоном (067) 511 55 00