Серцево-судинні захворювання – це найпоширеніша група хвороб у всьому світі. Однією з перших причин розвитку цих захворювань є невчасне їхнє виявлення.
Діагностика на ранніх стадіях дозволяє призначити ефективніше лікування та зберегти активний спосіб життя без шкоди здоров'ю.
Електрокардіограма серця (ЕКГ) – це метод діагностики, за допомогою якого записуються показання електричної активності серця.
Процес проходження ЕКГ абсолютно безпечний та безболісний для пацієнта, даний метод діагностики не впливає на роботу серця та сусідніх органів. При необхідності ЕКГ можна проводити необмежену кількість разів, у профілактичних цілях рекомендується проходити електрокардіограму не рідше 1 разу на рік. Результати дослідження розшифровує кваліфікований лікар-кардіолог.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКГ
Існує низка характерних симптомів, при виявленні яких лікар-кардіолог призначає проходження ЕКГ. Така діагностика призначається пацієнтам з:
важким диханням та задишкою;
болями в ділянці серця (ліва частина грудної клітки);
рясним потовиділення;
ознаками аритмії;
прискореним серцебиттям;
артеріальною гіпертензією;
відчуттям печіння у серці;
швидкої стомлюваності при фізичних навантаженнях;
підвищеним артеріальним тиском.
Раннє виявлення захворювань серцево-судинної системи можливе шляхом регулярної профілактичної перевірки роботи серця за допомогою ЕКГ. Особливо це стосується груп людей, які перебувають у зоні ризику, а саме:
люди віком від 40 років;
мають спадкову схильність до захворювань судин та серця;
тим, хто часто відчуває стрес;
спортсменам і тим, хто часто зазнає важких фізичних навантажень;
пацієнти із гіпертонією;
курці;
люди, у яких спостерігається високий рівень цукру та холестерину в крові;
пацієнти із різними захворюваннями внутрішніх органів.
Діагностика за допомогою ЕКГ дозволяє виявити найменші відхилення у роботі серця та своєчасно призначити лікування.
ЯК ПРОХОДИТЬ ЕКГ І ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ
Процедура ЕКГ займає лише 5–10 хвилин. Пацієнт лягає на спину на медичну кушетку. Медпрацівник фіксує на тілі пацієнта спеціальні датчики - електроди. Апарат включається та починається запис результатів роботи серця на спеціальну стрічку у вигляді графічної кривої. Після цього лікар розшифрує та аналізує отримані відомості, і видає висновок.
Основна умова точності результатів проведення ЕКГ – це спокійний стан серцевого м'яза пацієнта. Тому перед проходженням процедури пацієнту слід дотримуватися таких рекомендацій:
відмовитися від їжі мінімум за 2 години до проходження ЕКГ;
не вживати на день процедури кави або інших стимулюючих напоїв;
добре виспатися, не здійснювати фізичні навантаження на день процедури (виключити пробіжку, гімнастику, заняття у тренажерному залі);
відмовитися від вживання алкоголю та куріння в день процедури;
уникати стресу та переживань.
Якщо визначення діагнозу результатів ЕКГ буде недостатньо, лікар-кардіолог виписує направлення на здачу додаткових аналізів. Тільки після підтвердження всіх показань та результатів діагностики лікар призначає лікування.
ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМА В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
У МЦ "Оксфорд Медікал" ви можете пройти повне обстеження у кваліфікованого лікаря-кардіолога. Ми пропонуємо професійну медичну допомогу та якісний сервіс:
Записатися на електрокардіограму можна за телефоном, або залишити свої дані у формі на сайті, і оператори самі зв'яжуться з вами найближчим часом.