В клініках «Оксфорд Медікал Одеса» ви можете пройти ультразвукове дослідження серця — один з найбільш точних і доступних методів діагностики. УЗ дає можливість лiкарю дослідити роботу і структуру серця. Разом з електрокардіографією і ангіографією УЗД дозволяє проаналізувати всі процеси, якi відбуваються в органі.
Коли потрібно пройти УЗД серця?
Перевага дослідження — в можливості визначити проблеми на ранніх етапах. Тому важливо стежити за своїм станом і не відкладати діагностику. Записатися на ультразвукове дослідження до кардіолога «Оксфорд Медікал Одеса» потрібно, виявивши такі симптоми:
болі в серці, що віддають в ліву руку: часті або періодичні;
відчуття печіння, тяжкості в області серця;
оніміння рук, ніг;
високий артеріальний тиск;
прискорений або уповільнений пульс, аритмія;
стомлюваність, задишка після невисоких навантажень;
недавно перенесений інфаркт (УЗД потрібно для контролю стану);
інші хвороби серця.
УЗД може знадобитися і дитині: наприклад, якщо вона відстає за показниками маси тіла, зростання; занадто млява або навпаки — неспокійна. Протипоказання відсутні: діагностику можуть пройти в тому числі і новонароджені.
Показники УЗД
З високою точністю дослідження демонструє параметри роботи органу, частоту скорочень серцевого м'яза, стан і функціональні можливості шлуночків і клапанів, параметри їх стінок.
УЗД серця потрібно проходити за направленням лікаря (при наявності симптомів), а також для профілактики: мінімум 2 рази на рік, незалежно від наявності або відсутності підозрілих чинників. Чим раніше будуть виявлені порушення в роботі серцево-судинної системи, тим більше шансів на ефективне вирішення проблем. А в деяких випадках профілактика рятує життя пацієнта.
Періодичні дослідження рекомендуються також на етапі планування вагітності і очікування дитини. Обов'язково потрібно проходити УЗД серця людям, якi активно займаються спортом.
Можливості дослідження
Кардіолог або інший фахівець може направити пацієнта на УЗД серця, якщо підозрює вроджений порок, серцеву недостатність, шуми, стенокардію, хронічну гіпертонію, перикардит і інші проблеми. Дослідження дає можливість виявити:
передінфарктний стан;
ішемічну хворобу;
гіпо- або гіпертонію;
інфаркт міокарда;
пороки серця (набуті, вроджені);
порушення серцевого ритму;
перикардит, міокардит, кардіоміопатію;
серцеву недостатність.
Підготовка
Для ультразвукового дослідження серця не потрібна попередня підготовка. Але є обмеження: не рекомендується вживати алкоголь і кофеїнові напої за 24 години до УЗД. Декілька інших рекомендацій напередодні діагностики:
відмовитися від спортивних занять і навантажень;
зупинити прийом заспокійливих або стимулюючих препаратів;
обмежитися легким перекусом напередодні. Нічого не їсти за 3 години до УЗД;
пацієнтам з серцевим ритмом більше 90 ударів/хв. і з тиском вище 170/99 мм рт. ст. потрібно попередньо проконсультуватися з кардіологом. Можливо, доведеться знижувати показники
Як проходить процедура?
Процес простий: лікар пропонує пацієнту роздягнутися до пояса і лягти на спину. Після наносить на шкіру в областi грудної клiтини спеціальний гель, а далi встановлює трансабдомінальний датчик. Процедура зазвичай займає 10-15 хвилин, але може тривати до 30 хвилин. Цього достатньо, щоб повноцінно дослідити орган і отримати точні дані.
У процесі діагностики лікар враховує вік, стать і історію хвороби пацієнта. Результати УЗД серця пацієнт отримає через кілька хвилин після процедури у вигляді офіційного висновку з докладною розшифровкою.
Щоб гарантувати об'єктивні результати дослідження, клініки «Оксфорд Медікал Одеса» забезпечені діагностичним обладнанням нового покоління. Крім точності, ми забезпечуємо високу швидкість обстеження і повну безболісність. Запишіться на УЗД серця в Одесі за телефоном або замовте зворотний дзвінок.