Шановні пацієнти, у зв'язку із ситуацією, приймаємо з 8:00 до 19:00.
Запис проводиться з 8:00 до 20:00, за тел.: (067) 511 55 00

Лікування анальних тріщин

Малопочесна «бронза» серед проктологічних захворювань належить анальним тріщин. Це захворювання за своєю розповсюдженістю по поступається лише коліту і геморою, і зустрічається у 11,7% хворих, які звертаються до проктолога. Англійський лікар-хірург Рой Беннет говорив: «Анальна тріщина - хвороба несерйозна, проте, заподіює чималі страждання. Лікування її приносить людям справжню радість ». І був абсолютно правий, адже анальні тріщини дуже часто супроводжуються цілою низкою неприємних скарг: болем під час дефікаціі, спазмом сфінктера, кров'яними виділеннями з ануса. До того ж тріщини заднього проходу часто призводять до запорів, оскільки, з причини сильних болів, змушують затримувати дефікацію.

Медичне визначення хвороби

Анальна тріщина (синоніми: фісура, тріщина заднього проходу, тріщина прямої кишки) - спонтанно виникає лінійний або еліптичний дефект слизової оболонки анального каналу, який, як правило, розташований по середній лінії, частіше на задній стінці задньопрохідного каналу, рідше на передній стінці.

Свіжа (гостра) анальна тріщина має щілинну форму з гладкими, рівними краями, її дном є м'язова тканина сфінктера. З часом дно і краї тріщини покриваються грануляціями з фібринозним нальотом. При тривалому перебігу захворювання (більше одного місяця) відбувається розростання сполучної тканини по краях тріщини прямої кишки, вони ущільнюються, тканини піддаються трофічним змінам. У сфері внутрішнього, а іноді і зовнішнього краю анальної тріщини розвиваються ділянки надлишкової тканини - анальні горбики, з яких у подальшому може утворитися фіброзний поліп.

Причини виникнення анальних тріщин

 • Порушення кровопостачання анального отвору (застій крові в зоні прямої кишки, що виникає у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя або змушених тривалий час проводити в сидячому положенні).
 • Хронічні захворювання верхніх відділів травного тракту (гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, холецистит).
 • Травми анального отвору при запорі, а також при утриманні непереварених частинок їжі в калових масах, або при введенні в анальний канал сторонніх тіл.
 • Геморой. Гемороїдальні вузли послаблюють стінки заднього проходу і легко травмуються при дефекації. Також наявність анальних тріщин при геморої пояснюється порушенням кровообігу (застій крові, тромбоз) в області заднього проходу.
 • Анатомічні особливості будови прямої кишки. У жінок із-за особливостей будови статевих органів слабким місцем анального отвору є його передня частина. Отже, анальні тріщини в передній частині анального проходу зустрічаються найчастіше у представників слабкої статі.
 • Порушення іннервації прямої кишки (тривалий спазм сфінктера) на фоні патології нервової системи.

Симптоми тріщини заднього проходу

Анальні тріщини мають кілька стадій, кожна з яких має свої симптоми:

Гострі анальні тріщини (симптоми):

 • Біль у задньому проході (сильний, але нетривалий). Біль з'являється тільки під час дефекації і протягом 15 хвилин після неї.
 • Спазм анального сфінктера.
 • Незначні кровотечі з заднього проходу. Як правило, у хворих з анальної тріщиною кровотечі виникають під час дефекації, в результаті проходження щільних калових мас.
 • Ускладнений акт дефекації.

Хронічні анальні тріщини (симптоми):

 • Біль у задньому проході (болі носять більш тривалий характер і посилюються, коли хворий довгий час проводить в сидячому положенні).
 • Кровотечі із заднього проходу (особливо при запорах).
 • Виділення гною з анального проходу.
 • Страх випорожнення. Багато хворих з хронічними тріщинами заднього проходу, через неприємних відчуттів, можуть тривалий час затримувати акт дефекації, після чого вдаються до послаблюючих.

Ускладнення при анальних тріщинах

При виявленні хоча б найменших симптомів анальних тріщин не варто пускати на самоплив хворобу в надії, що вона пройде сама собою. Цього не станеться, навпаки, якщо тривалий час ігнорувати тріщини заднього проходу (тріщини прямої кишки), вони можуть посилитися і дати дуже небажані ускладнення, такі як:

 • Виражений біль (як правило, виражений больовий синдром при анальних тріщинах пояснюється сильним спазмом анального сфінктера).
 • Гострий парапроктит - запалення прямокишкової клітковини, обумовлене поширенням запального процесу з анальних крипт і анальних залоз.
 • Рясні кровотечі.
 • Свищ прямої кишки - хронічний запальний процес в анальній крипті і параректальної клітковині з формуванням свищевого ходу.
 • Коліт - запальне захворювання внутрішньої оболонки товстого кишечника.
 • Простатит - запальні ураження передміхурової залози.

Лікування анальної тріщини

За перших ознак появи симптомів анальної тріщини, необхідно терміново звернутися до лікаря-проктолога, тому що на ранній стадії можна уникнути операційного втручання. Сучасна проктологія дозволяє вилікувати гостру анальну тріщину за допомогою ексклюзивних препаратів компанії «Проктолайн» та ін'єкцій нейротоксину типу А, що допомагає домагатися одужання до 90% пацієнтів.

 

У разі запущеної стадії захворювання (хронічна анальна тріщина), консервативні методи не завжди можуть допомогти, і тоді лікарі звертаються до хірургічних методів, які, можуть мати цілий спектр неприємних моментів: больові відчуття, післяопераційні ускладнення, інфекції та запальні процеси.

МЦ «Оксфорд Медікал» пропонує зовсім інший метод лікування анальних тріщин - радіохвильова терапія. Завдяки їй жодна людина, яка пройшла подібну процедуру, не поскаржилася на больові відчуття під час операції.

Радіохвильовий апарат «Сургітрон» - інструмент, який творить чудеса. З його допомогою лікар-проктолог може провести за один день велику кількість операцій з максимальною ефективністю.

Використання цього приладу несе спректр переваг:

 • Безболісність (радіохвильова хірургія дозволяє розсікти м'які тканини, за допомогою хвиль високої частоти, близько 3,8-4,0 МГц). За рахунок цього розріз здійснюється без фізичного тиску на тканину і дроблення її клітин.
 • Попередження розвитку післяопераційних набряків, запалення і утворення рубців.
 • Загоєння проходить безболісно, не залишаються шрами.
 • Високочастотний радіохвильовий вплив надає і стерилізуючий ефект, запобігаючи тим самим цілий список ускладнень.
 • Відсутність необхідності в наркозі, який часто переноситься гірше самої операції. При використанні апарату «Сургітрон» досить місцевої анестезії та ін'єкції заспокійливих ліків.

Пацієнти, що пройшли лікування в «Оксфорд Медікал», залишають позитивні відгуки і запевняють: «Ми ніколи не думали, що лікувати анальну тріщину можна настільки ефективно і комфортно».

Тріщина заднього проходу. Лікування проводиться у всіх філіях «Оксфорд Медікал» досвідченими лікарями-проктологами. Дізнатися детальну інформацію і записатися на прийом Ви можете, зателефонувавши до найближчої філії.

( Рейтинг: 4.53, голосів: 38 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-хірург вищої категорії, проктолог: Кар'єв Дмитро Георгієвич
Кар'єв Дмитро Георгієвич Лікар-хірург вищої категорії, проктолог
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог: Кар'єв Дмитро Георгієвич
Кар'єв Дмитро ГеоргієвичЛікар-хірург вищої категорії, проктолог

Французький бульвар, 15;

вул. Жуковського, 33;

інформація про лікаря

1995р. - Закінчив Одеський Державний Медичний Університет, кафедра дитячої хірургії.

1995-2009р. - Хірург-проктолог Республіканської міжобласнj] багатопрофільної лікарні для осіб, що знаходяться в ув'язненні УДДУВП Україні.

З 2009р. - Лікар-проктолог I категорії в клініці "Оксфорд Медікал".

показати повний текст
Врач I категорії, проктолог: Чайка Тетяна Миколаївна
Чайка Тетяна Миколаївна Врач I категорії, проктолог
Врач I категорії, проктолог: Чайка Тетяна Миколаївна
Чайка Тетяна МиколаївнаВрач I категорії, проктолог

вул. Жуковського, 33;

вул. Академіка Сахарова, 3а;

інформація про лікаря

2002р. - Одеський Державний Медичний Університет.

2004р. - Інтернатура в обласній лікарні

с 2004г. - по настоящее время врач–проктолог в Одесской поликлинике №29.

2008р. - Курси підвищення кваліфікації - отримання II категорії.

2009р. - Курси підвищення кваліфікації - отримання I категорії.

З 2009р. - Лікар-проктолог I категорії клініки "Оксфорд Медікал".

показати повний текст

відгуки
Надія 24-06-2022 Дуже дякую лікарям-проктологам Кар'єву Дмитру Георгійовичу та його помічниці Анастасії!При першому огляді Дмитро Георгійович уважно вислухав мене і дав чіткі вказівки, як готуватися до операції, чим уже викликав у мене глибоку довіру та повагу. Операція пройшла швидко, видалення геморою та лікування анальної тріщини, тривала не більше 30 хв. Реабілітація була нетривалою, завдяки рекомендаціям лікарів, які я старалася виконувати максимально. Минуло вже три тижні і почуваюсь я дуже добре, значно краще, ніж з гемороєм! Радію, що відважилися на операцію задля якіснішого життя. Дякую Оксфорд Медікал за добре ставлення до пацієнтів ♥️

відділення: Проктологія

Алена 17-03-2022 Чайку Татьяна Николаевна! Спасибо Вам за проведённую операцию, я долго боялась и не решалась на неё, но у Вас на консультацию и почувствовала что уже не страшно! Все прошло отлично вот уже 2 месяца прошло я чувствую себя отлично, ничего не болит и все зажило! Здоровья Вам и Вашей семье и Мирного Неба!

відділення: Проктологія

Лариса Янченко 22-02-2022 Хочеться подякувати Євгенію Володимировичу за увагу та професіоналізм, які він показав, лікуючи мого чоловіка, у якого був запущений зовнішній та внутрішній геморой. Він не лише зробив операцію, а ще й певний час спостерігав за моїм Олександром, все пояснював, підбирав вміло відповідну реабілітацію, знайшов підхід до такого непростого пацієнта. Щиро Вам дякую. Бажаю Здоров*я, Миру і росту професійності.

відділення: Проктологія

Алена 10-01-2022 Хочу поблагодарить Чайку Татьяну Николаевну, с такой деликатной проблемой я очень долго решалась, но как только была на консультации решилась на операцию. Спасибо Вам огромное . Низкий поклон. Для меня Татьяна Николаевна не просто доктор а Очень милая Женщина которая понимает и поддерживает! Вы самый нежный доктор Проктолог! Здоровья Вам!

відділення: Проктологія

Константин 21-12-2021 Хочу поблагодарить доктора Чайку Татьяну Николаевну! Обратился в клинику с затянутой болезнью геморроидальных узлов! По счастливому стечению обстоятельств попал к доктору Чайке Татьяне Николаевне! Татьяна Николаевна быстро диагностировала болезнь и назначила операцию, без волокиты и задержек! Во время операции Татьяна Николаевна никуда не торопилась, все делала очень качественно, аккуратно и кропотливо! Постоянно поддерживала контакт со мной и отвлекала внимание во время операции! Также Татьяна Николаевна консультирует меня по телефону в послеоперационные дни, подсказывает с питанием и лекарствами, даже поздно ночью! В клинике хорошее отношение медсестер, очень аккуратно ставят капельницы и делают перевязки, хорошо ассистируют во время операции! Сразу скажу всем, кто думает стоит ли лечиться или "само пройдет", что процесс операции и восстановления болезненный, и даже если доктор прикладывает все усилия, будет всеравно не просто! Лечение никогда не бывает приятным, и всё зависит только от вас, чем дольше затягиваете с болезнью, тем больнее и тяжелее будет лечение! Всем рекомендую доктора Чайку Татьяну Николаевну и клинику "Оксфорд Медикал"! Отличный доктор, отличный персонал и очень хорошие цены относительно других частных клиник!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом